Rosja: Incydent we wsi Szachrowka (15/02/15)

Rodzina ze wsi Szachrowka koło Kirowa twierdzi, że 15 lutego została obudzona przez intensywny dźwięk o nieznanym źródle. Z niewyjaśnionych przyczyn w domu popękały żarówki, a świadkowie odczuli „uboczne efekty” w postaci intensywnego bólu głowy. Dziwne oddziaływanie nie ominęło nawet najmłodszego z domowników. Rankiem na dachu domu znaleźli oni kolejny znak nocnego incydentu…

____________________
Kosmopoisk.ru

W połowie lutego br. mieszkańcy wsi Szachrowka w omitunińskim dystrykcie obwodu kirowskiego, stanęli oko w oko z niewytłumaczalnym zjawiskiem. Domownicy jednego z gospodarstw stwierdzili, że nocą, 15 lutego, we wsi najprawdopoodbniej pojawił się niezidentyfikowany obiekt, który na dachu jednego z domów pozostawił regularne ślady.

Właścicielka domu opisuje zajście następująco: ok. 3 w nocy zbudził ją głośny dźwięk przypominający przejazd pociągu. Przez miejscowość przechodzi linia kolejowa, jednak o tej porze żaden przejazd nie był planowany. Po włączeniu świateł w domu okazało się, że żarówki wybuchły. Kobieta wspomina również, że wszystkie osoby, które były w domu odczuły dziwne oddziaływanie - bardzo intensywny ból głowy, który nie pozwalał im zasnąć. Nawet 3-letni wnuk gospodyni zachowywał się dziwnie - cały czas płakał i machał rękoma „jak gdyby próbował odegnać owady”. Niestety nie są jeszcze znani inni świadkowie tego zdarzenia, gdyż inne budynki w pobliżu nie są zamieszkane.

Rankiem właściciele domu znaleźli na śniegu, który pokrywał dach szereg dziwnych geometrycznych form przypominających prostokąty o zaokrąglonych rogach, uszeregowane w dwa rzędy. Obok nich znajdował się „znak” przypominający strzałę.

Gospodyni domu, którego domownicy zostali dotknięci dziwnym oddziaływaniem (fot. za: kosmopoisk.ru)
Nietypowe znalezisko przykuło uwagę wielu miejscowych i zostało sfotografowane. Pojawiły się także pogłoski o wcześniejszych obserwacjach UFO w Szachrowce, jednak badacze z największej rosyjskiej organizacji zajmującej się badaniem anomalii, grupy Kosmopoisk, dopiero poddają sprawę ocenie. Przedstawiciele kirowskiej komórki przypuszczają, że zdarzenie może mieć racjonalne wytłumaczenie - topniejący śnieg mógł zapadać się na przecięciach okładziny pokrywającej dach. Nie wyjaśnia to jednak, dlaczego doszło do oddziaływania na zdrowie światków.

Sprawa wymaga dalszego zbadania z ujęciem innych tajemniczych śnieżnych formacji, które znajdowane są w Rosji dość regularnie. Należą do nich m.in. kręgi, które w najciekawszej formie pojawiły się w Petersburgu (2007) oraz w Penzie (2014). Ostatni z przypadków, opisany dokładnie przez grupę Kosmopoisk, prawdopodobnie nie wiązał się z działalnością człowieka ze względu na bardzo delikatny charakter formacji. Nie zaobserwowano tam jednak żadnych dziwnych zjawisk towarzyszących pojawieniu się anomalii.

Zobacz także:
Skomentuj na Infra Forum
Kręgi lodowe oraz śnieżne
Znaki na śniegu w Penzie (2014)

_____________________
INFRA
Polecana lektura
: A. Czistik, Что случилось в Шахровке?, 25/02/15.
Grafika w nagłówku: Dziwny wzór na dachu domu w Szachrowce (fot. kosmopoisk.ru)
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl