Argentyna: Ślady UFO w La Pampa?

9 kwietnia b.r. pewien mężczyzna zauważył dziwny obiekt, który unosił się nad ziemią w pobliżu gospodarstwa turystycznego oddalonego o 10 km od miasta Santa Rosa - stolicy regionu La Pampa. Tamtejsi ufolodzy odkryli możliwe ślady oddziaływania UFO na powierzchnię. 

____________________
INEXPLICATA

W sobotę 9 kwietnia 2011 r., ok. 23:11, obiekt UFO zawisł na ok. pół godziny w pobliżu gospodarstwa turystycznego zlokalizowanego 10 km na północ od miasta Santa Rosa (prowincja La Pampa). Miejsce, gdzie doszło do incydentu zostało odwiedzone przez badaczy z grupy CEUFO, który dokonali wizji lokalnej oraz pobrali do analiz próbki gruntu z miejsca, nad który unosił się obiekt. Według relacji świadka tych wydarzeń, mężczyzny o imieniu Alberto, UFO znajdowało się tuż nad ziemią.

Do incydentu doszło na jednym z turystycznych rancz. Alberto - jedyny świadek tego wydarzenia, zaalarmowany został przez szczekanie i wycie swych psów. Kiedy wyszedł na zewnątrz, aby sprawdzić, co wywołało ten niepokój, dostrzegł dziwny obiekt o średnicy ok. 50 m., który unosił się nad ziemią w odległości ok. 300 m. od budynków rancza. Emitował on tak jasne czerwone światło, że mężczyzna musiał obserwować go przez ciemne okulary.

Po ok. 5 minutach obserwacji, UFO wystrzeliło w górę i zniknęło. Po dokonaniu wizji w miejscu zdarzenia okazało się, że naturalna roślinność w miejscu obserwacji tzw. pasto puna (charakterystyczna dla półpustynnych obszarów Ameryki Południowej) została wysuszona i stała się łamliwa. Kolejnym ciekawym elementem obserwowanym na miejscu był fakt, że gleba wydawała się być tam ciemniejsza, jak gdyby została zmoczona przez deszcz. Jak się okazało, była jednak sucha a jej próbki pobrano do dalszych analiz.

Noc 9 kwietnia należała to spokojnych i bezwietrznych. Uwagę świadka zwrócił jednak dźwięk podobny do szumu wiatru, który towarzyszył obserwacji obiektu i zniknął wraz z obiektem. Zwierzęta wydawały się być przestraszone tym incydentem jeszcze przez 3 następne dni.

Roślinność w miejscu obserwacji obiektu wydaje się być wysuszona i łamliwa, jednak w sposób widocznie odmienny od naturalnego.
Świadek twierdzi, że obserwacja silnego promienia chwilowo uszkodziła jego wzrok, a przez 3 dni jego oczy pozostawały podrażnione. Zgodnie ze wstępnym i ustaleniami argentyńskich ufologów, obiekt rzeczywiście posiadał spore rozmiary ustalone na ok. 50 m. średnicy.

Co ciekawe, nie był to odosobniony przypadek, który wydarzył się tamtej nocy. Około godziny 2, grupka mieszkańców nowego osiedla położonego na wschód od miasta dostrzegła obiekt opisany jako „nietypowa gwiazda". O jego obserwacji poinformował swą rodzinę 7-letni chłopiec. Kiedy domownicy wyszli na zewnątrz ujrzeli unoszącą się bezgłośnie owalną „machinę”. Według świadków, miała ona owalny kształt i emitowała serię błysków. Po kilku chwilach obserwacji, obiekt „podskoczył” ku niebu i zniknął z wielką prędkością.  

Argentyna jest jednym z krajów o najwyższej liczbie obserwacji obiektów UFO, choć zwykle doniesienia o nich prezentują się skąpo. W przypadkach tak rzadkich, jak fizyczne ślady obecności NOL-i warto przypomnieć, że stanowią one unikalny dowód potwierdzający relacje świadków.

Aktualizacja (12/04/12): Niestety, mimo roku od tych wydarzeń, niewiele więcej w tej sprawie wiadomo. Po raz kolejny daje o sobie znać specyfika południowoamerykańskich doniesień o UFO, gdzie po szumnych zapowiedziach sprawa odchodzi w zapomnienie.

Zobacz także
:
Skomentuj na INFRA FORUM
Argentyna: Specjaliści zbadają UFO
Fala UFO w Argentynie
_____________________
Tekst i zdjęcia: Inexplicata (za: CEUFO)
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Dieta - https://www.alterszafa.pl - Dieta
Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl