Prawda o Meierze cz. II: Zdjęcia Plejadanek

Choć Eduard Meier znany jest głównie ze swych zdjęć przedstawiających statki kosmiczne Plejadan, zaprezentował on również fotografie mające przedstawiać istoty się z nim kontaktujące. I choć do dziś prezentuje się je jako zdjęcia kosmitek, prawda o nich jest już nie tak nieziemska. Choć przez kilkanaście lat były one rozpowszechniane, jako fotografie przedstawiające Plejadanki o imieniu Asket i Nera, niechlubna prawda zaczęła wychodzić na jaw, gdy jedna z osób zorientowała się, że Meier rozpowszechnia jej zdjęcie jako „istotę pozaziemską z kosmosu DAL"...

____________________
Independent Investigation Group

W wydanej w 1983 roku książce pt. „UFO: Contact From The Pleiades Volume II” („UFO: Kontakt z Plejad, t. II") znajduje się zdjęcie dwóch kobiet. Podpis pod nim mówi nam: „Fotografia ta przez niektórych była błędnie brana za zdjęcie Semjase. Problem ten rozpoczął się w 1975 roku, kiedy pojawiły się na ten temat pierwsze artykuł autorstwa mniej poinformowanych osób i często pomyłki mają miejsce i dziś."

Okazuje się, że Eduard „Billy" Meier uzyskał nie tylko niezwykłe zdjęcia statków kontaktujących się z nim istot pozaziemskich, ale też przywilej sfotografowania ich pasażerów, co wydaje się być normalną koleją rzeczy w przypadku tak zaawansowanej formy kontaktu. Jak się dowiadujemy, nie przedstawiają one jednak słynnej plejadańskiej kosmonautki o imieniu Semjase [większość jego kosmicznych przyjaciół nosi imiona starożytnych ziemskich bogów, jak Ptaah], która stała się najbardziej znaną ze wszystkich postaci odwiedzających Meiera. I choć nie jest to ona, dalsze wyjaśnienia podane w książce wskazują nam na być może jeszcze bardziej niezwykłą postać.


Dość rzadki widok - Billy Meier bez brody. Na ścianie wisi rysunek jego plejadańskiej przyjaciółki, wspomnianej wyżej Semjase (za: FIGU)

Dalszy fragment opisu zdjęcia mówi: „To fotografia Asket - kosmonautki ze wszechświata Dal, która skontaktowała się z Meirem podczas jego pobytu w Indiach w 1964 roku, aby przygotować go na kontakty z Plejadanami, które rozpoczęły się 11 lat później." W wydanej w 1991 roku w języku niemieckim książce poświęconej Meierowi pojawia się to samo zdjęcie, choć lepszej jakości. Istnieje również trzecia wersja zdjęcia mającego przedstawiać domniemanych kosmicznych przyjaciół Meiera, gdzie obok Asket pojawia się jeszcze jedna kosmitka o imieniu Nera.

Prawda o tym, co rzeczywiście przedstawiają te fotografie jest jednak zupełnie inna. Osoba, która prezentowana jest jako Asket to tak naprawdę zupełnie ziemska piosenkarka i tancerka, Michelle DellaFave, która w okresie od 1969 do 1973 występowała w amerykańskim programie telewizyjnym pt. „Dean Martin Variety Show".

Michelle, która występuje po dziś dzień po raz pierwszy zorientowała się, że jej fotografie przedstawiane są przez Meiera jako zdjęcie kosmitki... dopiero w 2007 roku. Z kolei Nerę, która miała być według zwolenników Meiera towarzyszącą jej kosmitką DellaFave identyfikuje jako Susan Lund, która również występowała w programie w tym samym okresie. Sama zainteresowana tak odniosła się do sytuacji, w której przedstawiono ją jako kosmitkę:

- Zdjęcie to wykonano około 1971 roku, co poznaję po fryzurze - mówi DellaFave. To zdumiewające, że wybrał właśnie to i chyba wykonał je w czasie, gdy program nadawany był w Europie. Nie chcę, aby ktokolwiek uważał, że przyczyniam się do powstawania problemów, ale chcę powiedzieć prawdę o tych zdjęciach. Po prostu rozpoznałam się na nich, jak zrobiłby każdy.

Po tym, jak całe nieporozumienie wyszło na jaw, w edycji książki „And Yet... They Fly!" pojawia się zupełnie nowe wyjaśnienie dotyczące zdjęć kosmitek.


Meier wyjaśniał nieporozumienie w swoim stylu zrzucając odpowiedzialność na nieuchwytnych i szkodzących mu w szerzeniu prawdy „ludzi w czerni": „Niestety w czasie moich rozmów z Ptaahem [kolejnym przybyszem z Plejad -przyp.tłum.] przekazał mi on, że dwie kobiety pokazane na zdjęciach to nie Asket i Nera pochodzące ze wszechświata DAL, ale ich dwie amerykańskie sobowtórki. Zdjęcia te są fałszerstwami i zostały rozpowszechniane na rozkaz i we współpracy z „ludźmi w czerni".

Fragment książki „And Yet... They Fly!", gdzie kwestię zdjęcia Asket określa się jako książki „niezwykle nieprzyjemną sprawę"...

Dlaczego jednak tak szybko zmienił on zdanie? Być może nie dało się już tego ukryć wraz z tym, jak w latach 90-tych zaczęły pojawiać się reedycje programu „Dean Martin Show" na wideo.

Lee Elders, jeden z badaczy przypadku Meiera zapytany o sprawę, która wzięła swój początek w publikacji z 1983 roku mówi:

- Billy dostarczył materiał, który był analizowany. Wciąż posiadam listy od niego, gdzie przyznaje, że jest podekscytowany. Daliśmy mu kilkaset egzemplarzy tej książki. Wciąż mam też inne listy, gdzie pisze, że zarówno Plejadanie, jak i on są bardzo szczęśliwi z jej wydania.

Przez co najmniej 18 lat (od 1983 do 2001 roku) fotografie mające przedstawiać Asket i Nerę były promowane i wielokrotnie publikowane jak dowody na pozaziemskie kontakty Meiera. Jednak w 2001 zaszła nagła zmiana określająca je jako „wstrętne fałszerstwa" i „miękka" zmiana stanowiska wiążąca się z tym, że rzekoma kosmitka rozpoznała się na zdjęciu...

Zobacz także:
Skomentuj na INFRA FORUM
Prawda o Meierze cz. I: Cudowne metale
Podrabiając Meiera
___________________
INFRA
Źrodło: Independent Investigation Group (IIG), iigwest.org
Zdjęcia: Figu / theyfly.com
Zdjęcie w nagłówku: Fotografia z archiwum Eduarda Meiera, za: FIGU / theyfly.com
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl