Krótko o nas...

INFRA
o portalu, grupie i naszych zadaniach

Portal infra.org.pl
ma charakter informacyjno-edukacyjny i niekomercyjny; jest rodzajem encyklopedii o zjawiskach paranormalnych. Ma na celu działalność informacyjną, propagowanie wiedzy o zjawiskach uznawanych za nadprzyrodzone i nie przynosi żadnych zysków jego autorom.

Można się z nami skontaktować pisząc na adres e-mail: infra@epoczta.pl lub dzwoniąc/wysyłając sms na numer: 661 828 111 (czynny w godzinach popołudniowych).* 


INFRA to projekt, który narodził się w reakcji na brak poważnych ośrodków zajmujących się analizowaniem i gromadzeniem informacji o zjawiskach niezwykłych, które są negowane lub ignorowane przez świat nauki. Naszym celem jest nie tylko archiwizowanie i weryfikowanie relacji nt. tych zdarzeń, ale również przekazywanie opinii publicznej rzetelnych informacji związanych ze sferą tzw. zjawisk anomalnych.
INFRĘ TWORZĄ:

Piotr Cielebiaś

Z wykształcenia historyk i politolog, publicysta zajmujący się zjawiskami paranormalnymi. Stale współpracuje z magazynem "Nieznany Świat". Publikował także m.in. w "Faktach i mitach", "Ufomatrix", "Paranormal" prasie lokalnej, a także serwisach Onet.pl, Wp.pl i innych.

Kontakt: infra@epoczta.pl
, Tel.: 661 828 111


Michał Kuśnierz

Orientalista, tłumacz od wielu lat zainteresowany zjawiskami paranormalnymi i ich wpływem na naszą rzeczywistość i świadomość, a także fantastyką naukową. Publikował m.in. w "Ufomatrix", "Paranormal", Wp.pl i innych.

Kontakt:
infra@epoczta.pl , Tel.: 661 828 111ZADANIA:

Zjawiska paranormalne i anomalne to sprawa wyjątkowo trudna. Po pierwsze, oficjalna nauka z wielu powodów się nimi nie interesuje, choć wielu uczonych podejmuje trud ich zgłębiania, narażając się na izolację. Wbrew powszechnym opiniom są to jednak bardzo często zjawiska subtelne i rzadkie, a ich badań nie ułatwia ścisły związek z ich popularnymi wyobrażeniami utrwalanymi przez media i różnej maści sensatów. Postanowiliśmy nie tylko szukać, ale także próbować prezentować te zjawiska takimi jakimi są, pamiętając o zasadzie, że wielkie twierdzenia wymagają wielkich dowodów. 
Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach wydarzeń historycznych czy zjawisk naukowych oficjalne wersje są często tylko jedną stroną prawdy, która w rzeczywistości może wyglądać inaczej. Stanowi to jedną z podstaw naszej działalności publicystycznej.

Przy pomocy naszych kolegów staramy się weryfikować nadchodzące do nas relacje najciekawsze z nich zachowując dla przyszłych pokoleń, którym być może będzie bliżej do wyjaśnienia zagadki UFO czy zdolnosci parapsychicznych. Budując nasze archiwum staramy się, aby przypadki te były dostępne dla czytelników. Służy temu m.in. projekt ewidencjonowania zgłoszeń obserwacji obiektów UFO, który rozpoczęliśmy w 2010 roku.

Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, jak łatwo manipuluje się informacjami na temat tych zjawisk i jak często wykorzystywano je to tworzenia medialnych sensacji. Z racji złych doświadczeń z dziennikarzami, unikamy kontaktów z telewizją. Osoby pragnące z nami współpracować powinny pamiętać, że nie obiecujemy polowania na duchy czy kosmitów, stąd też możemy odmówić zainteresowania danym przypadkiem, jeśli uznamy go za mało wartościowy lub niewiarygodny. Po próbie budowania formalnych struktur, odeszliśmy od tej koncepcji stawiając na współpracę z niezależnymi pasjonatami.WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI M.IN.
:

- Arkadiusz Miazga (witryna / kontakt)
- Marek Sęk "Ivellios" (witryna)
- Grzegorz Tarczyński (kontakt)

- Paweł Zippel - Centrum Rozwoju Heurystyki (witryna)
- WMGU (Warmińsko - Mazurska Grupa Ufologiczna): A.Kocik, B.Zabielski (witryna)
- Paweł "Scoobany" M. (witryna)
- Robert Bałtowski
- Przemek W. (witryna)
- Arkadiusz Czaja
- Mateusz Kowalewski
- Alicja Ziętek


* Możemy odmówić zainteresowania zgłoszeniem, jeśli uznamy je za niewiarygodne lub wyjaśnialne. Każdy raport nadesłany na adres infra@epoczta.pl trafia do naszego archiwum. Istnieje możliwość publikacji raportu na portalu; relacje publikowane są jako anonimowe.
 

Najnowsze tematy na forum

Kontakt:

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia? Napisz o tym do nas: E-mail: infra@epoczta.pl, GG: 3607730. Zobacz także nasze konto na serwisie Facebook.

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl